בס"ד

ליטוש יבש

ליטוש יבש לעומת ליטוש רטוב

ליטוש לרצפות

ליטוש לרצפות הוא פעולה שמטרתה להעניק לרצפות מכל הסוגים מראה חלק, מלוטש ומבריק. כל רצפה העשויה משיש או מרצפות ניתן ללטש, ולהפוך רצפה פשוטה בעלת מראה דהוי או ישן לרצפה חלקה ומבריקה, בעלת מראה חדש ורענן. ישנם שני סוגים עיקריים של ליטוש – ליטוש רטוב וליטוש יבש. השיטות הללו מופעלות באמצעות מכשירים שונים, כאשר לכל מכשיר ישנו הרכב מיוחד, אשר מייחד אותו לסוג ליטוש אחר. חשוב מאד להתאים את סוג המכשור ואת הטכניקות של הליטוש לסוג הליטוש שמעוניינים בו.

ליטוש רטוב

מכשיר הליטוש אשר פועל בשיטת הליטוש הרטוב אינו יכול לעבוד בחום גבוה. הליטוש עצמו הוא חיכוך בעוצמה גבוהה ברצפה, מה שיוצר חום רב. על מנת לאזן את החום מותקנת במכשיר מערכת קירור על בסיס מים, אשר מקררת את השטח ומאפשרת למכשיר להמשיך את פעולת הליטוש. המים מועילים לנושא נוסף – הם מונעים היווצרות של אבק באזור המלוטש – האבק נוצר בעקבות הליטוש, אך המים מונעים ממנו להתפזר בשטח.

ליטוש יבש

לעומת המכשור של ליטוש רטוב, מכשירים של ליטוש יבש מסוגלים לפעול גם בעוצמם חום גבוהה. לכן, הם אינם זקוקים למים ולמערכת הקירור, ומסוגלים לעבוד גם בלי הקירור התמידי. אף על פי שאין מים באזור הליטוש, גם המכשור של ליטוש יבש מונע פיזור של אבק סביב אזור הליטוש, זאת באמצעות שאיבה מתמדת של האבק תוך כדי עבודת הליטוש, בעזרת שואב מתאים שמהווה חלק מן המכשור. ליטוש יבש מתאים במיוחד לסוגי שיש בעלי תכונה של ספיגה ברמה גבוהה – הליטוש היבש והשאיבה מונעים ספיגה של מים לתוך השיש, מה שמונע לטווח ארוך הופעה של רטיבות ושל כתמי מים על השיש.

כיצד מתבצע הליטוש עצמו?

כל סוגי המכשור אשר מיועדים לליטוש שיש ורצפות פועלים באמצעות יהלומי ליטוש באיכות גבוהה. ניתן לבחור בין מספר דרגות של ליטוש, אשר נעות בין רמה של ליטוש גס ועד רמה של ליטוש עדין ומדויק. לכל סוג של רצפה מתאים ליטוש ברמה שונה ומסוג שונה, וקשה לעין לא מקצועית לדעת מהו סוג הליטוש המתאים ביותר. לכן, כאשר מעוניינים בביצוע של ליטוש לרצפה, כדאי מאד להתייעץ עם מומחים בתחום.

מור ליטושים

בחברת מור ליטושים תמצאו צוות מקצועי במיוחד, אשר מתמחה בכל הסוגים השונים של טכנולוגיות ליטוש. אם אתם מעוניינים לבצע ליטוש לרצפות בביתכם, פנו אל הצוות של מור ליטושים, ותוכלו לקבל מידע מקצועי ומפורט והמלצות מקצועיות לגבי סוג הליטוש שלו אתם זקוקים. כאשר אתם בוחרים בביצוע ליטוש על ידי מור ליטושים, אתם מבטיחים לעצמכם עבודה איכותית ומקצועית ותוצאות לאורך זמן. מור ליטושים מעניקה ללקוחות שרות אדיב ומקצועי

דילוג לתוכן